Pozycjonowanie Stron Wrocław

Pozycjonowanie Stron www to rozwinięcie skrótu SEO, czyli optymalizacji naszej strony pod wyszukiwarkę internetową. Są to działania techniczne jak i marketingowe mające na celu zwiększyć widoczność naszej marki w Internecie. Efektem zwiększenia widoczności jest przypływ nowych wejść na stronę internetową, czyli potencjalnych klientów.

Pozycjonowanie stron to działania mające na celu optymalizację witryny internetowej od strony technicznej tj. szybkość czy struktura kodu, rozbudowa sekcji treściowych a wiec mowa tutaj o tworzeniu interesujących tekstów związanych z branżą pozycjonowanej strony. Ostatnim aspektem, będącym jednocześnie najważniejszą częścią całego procesu jest Link Building, czyli popularne linkowanie. W ramach linkowania strony, najefektywniejszym działaniem jest Content Marketing, czyli tworzenie oraz dystrybucja treści poprzez różne kanały do naszych potencjalnych klientów.

Do powyższej grafiki możemy dołożyć jeszcze content marketing, który wzmocni rozpoznawalność naszej marki. A to wszystko w oparciu o Analitykę Internetową, czyli działamy w oparciu o dane.

Pozycjonowanie to wzrost ruchu, czyli sprzedaży

Zwiększanie widoczności strony internetowej w wyszukiwarce Google, daje efekty w postaci wzrostu ruchu, co jednocześnie przekłada się na sprzedaż. Pewnie zadajesz sobie pytanie, czym jest ta widoczność. Już odpowiadam, to nic innego jak ilość słów kluczowych (fraz), pod którymi Twoja strona internetowa wyświetla się w wyszukiwarce.

By można było mówić o organicznym wzroście naszej strony, warto poświęcić czas na analizę słów kluczowych. To właśnie na ich podstawie przyjdzie nam tworzyć teksty, które potem będą przyciągać ruch do naszej strony.  Dobierając frazy musimy zwrócić uwagę na takie aspekty jak:

– Czy dana fraza jest wyszukiwana przez użytkowników? Ile ma miesięcznie wyszukiwań?

– Czy wybrane frazy nie są zbyt ogólne?

– Czy frazy odpowiadają zakresowi Twojej oferty?

Musimy dobierać frazy, które są wyszukiwane, nie warto tracić czasu na te, których nikt nie szuka. Warto mieć na uwadze, że narzędzia dostarczone przez Google nie zawsze poda nam precyzyjną ilość osób, które potencjalnie mogą wejść z danej frazy na naszą stronę internetową.

Dobór Fraz powinien być bardzo precyzyjnie, gdyż nie warto marnować pieniędzy na pozycjonowanie czegoś, co i tak nie będzie miało szans skonwertować. Możemy łatwo to zobrazować, jeżeli sprzedajesz tablety a będziesz chciał się pozycjonować na frazę smartfony, to osoba zainteresowana smartfonem wyjdzie z Twojego sklepu. Dla Ciebie będą to stracone pieniądze, ponieważ obsługa tego wejścia Cię kosztowała (infrastruktura techniczne), ale i wydałeś pieniądze na proces pozycjonowania.

Ostatnim aspektem w doborze jest ich specjalizacja. Dziś ludzie wiedzą, czego szukają, mało, kto wpisuje np. „buty” zamiast tego użytkownicy wyszukiwarki wolą wpisać „buty sportowe męskie”, taki użytkownik trafiając do Twojego sklepu jest zdecydowany na zakup. Osoby wpisujące frazy ogólne dopiero się rozglądają.

Warto omówić jeszcze jedną kwestię w temacie słów kluczowych, a jest nią długi ogon. Pozycjonowanie tą metodą nazywa się Long Taily, czyli skupiamy się na frazach związanych z naszymi produktami, modelami itp. Takie pozycjonowanie przyciąga mniejszą liczbę użytkowników, ale pozwala na szybsze efekty oraz konwersję o wiele wyższą. Dostajemy tu użytkownika, który jest zainteresowany już zakupem i najczęściej szuka dogodnej oferty.

Zobacz jak odpowiedni dobór strategii pozycjonowania w branży e-commerce (sklep z sukienkami) przyniósł efekt w postaci widoczności:

Zaczynaliśmy pracę nad tym sklepem od zera, po roku pracy ponad 37 tysięcy fraz w TOP50, prawie 7 tysięcy w TOP10 i ponad 2 tysiące w TOP3. Taki wynik jest bardzo zadowalający. To właśnie połączenie w budowaniu contentu, odpowiedniej optymalizacji i przybywających linków sprawiły że efekty były wręcz powalające.

Pozycjonowanie na tym sklepie zaczęło się zwracać po 5 miesiącach. A po roku, jest już nieznaczącym wydatkiem na tle przychodów.

Chcesz osiągnąć wysokie pozycje w Google?

Nie czekaj!